За незаконне придбання і торгівлю новорічними ялинками передбачена адміністративна відповідальність – штраф

Щороку управлінням лісового та мисливського господарства, органами внутрішніх справ, органами місцевого самоврядування спільно з екологами вживаються заходи щодо недопущення знищення хвойних насаджень у передноворічний період. Перевіряються усі пункти реалізації ялинок на наявність документів на їхнє придбання та продаж; здійснюється контроль за охороною хвойних порід від самовільних вирубок, особливо лісових масивів, які примикають до населених пунктів, автодоріг, залізниць та на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду.

Відповідно до вимог чинного природоохоронного законодавства, за незаконне придбання й торгівлю новорічними ялинками передбачена адміністративна відповідальність – штраф. А за незаконне знесення хвойних та вічнозелених рослин окрім штрафу порушник відшкодує ще й збитки, завдані лісовому фондові.

Якщо Ви все ж прийняли рішення у час війни дотримуватись традиційних новорічних звичаїв, то пам’ятайте: долучитись до всеукраїнської операції зі збереження лісових насаджень може кожен. По-перше, не допускати незаконних вирубок хвойних насаджень. По-друге, купувати новорічні ялинки тільки в організованих пунктах продажу. По-третє, обрати собі альтернативу живій ялинці, зробити добру справу для природи і при цьому не відмовитись від звичаїв.