Бережіть життя – дотримуйтесь Правил дорожнього руху!

Згідно з аналізом Всесвітньої організації охорони здоров’я, дорожньо-транспортні пригоди є головною причиною смертності молодих людей у віці від 15 до 29 років та однією із трьох основних причин смертності осіб віком від 5 до 44 років. Щорічно на дорогах світу гине понад 1,2 млн осіб, а несмертельні травми отримують до 50 млн осіб. Україна займає п’яте місце по кількості загиблих у дорожніх пригодах після Малайзії, Аргентини, Греції та Камбоджі і є однією з найбільш небезпечних країн для учасників дорожнього руху. Сумна статистика свідчить, що питання дотримання Правил дорожнього руху є дуже актуальним на сьогодні.

Ризик травмування або загибелі людей на наших дорогах у 5-6 разів вищий, ніж у розвинених Європейських країнах.

Основними причинами ДТП є перевищення безпечної швидкості руху, порушення правил маневрування та проїзду перехресть, недотримання дистанції, керування транспортними засобами у нетверезому стані. Тож, закликаємо керманичів бути завжди уважними та сумлінніше дотримуватися вимог Правил дорожнього руху.

Почастішали випадки, коли у результаті ДТП травмуються діти. Такі ДТП відбуваються, насамперед, з вини дорослих, через нехтування ними елементарними правилами безпеки.

Шановні громадяни, водії та пішоходи, учасники дорожнього руху: бережіть дітей, навчайте їх правилам безпеки, показуйте тільки хороший приклад.

Для перевезення маленьких пасажирів встановіть на задньому сидінні автомобіля дитяче автокрісло, щоразу перед поїздкою перевіряйте, чи воно надійно закріплене.
Дотримуйтеся безпечної швидкості руху, дистанції та інтервалу, уникайте ризикованих маневрів, не сідайте за кермо, якщо втомилися чи захворіли.

Під час керування транспортними засобами використовуйте мотошоломи, ремені безпеки та інші пасивні засоби безпеки, а у темну пору доби – світлоповертальні елементи на одязі, речах, велосипедах. Не допускайте використання мобільних засобів зв’язку під час керування транспортними засобами без використання відповідних гарнітур «hands free».

Будьте свідомими учасниками дорожнього руху – і біда омине ваші домівки! Пам’ятайте, вас чекають вдома живими!