Розширено коло суб’єктів господарювання, які мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій

Зокрема, з 01 січня 2022 року обов’язковим є застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої групи, які проводять готівкові розрахунки, незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Основною метою запровадження обов’язкового використання РРО є контроль за готівковим обігом підприємств та ФОПів, що стимулюватиме суб’єктів господарювання до податкової дисципліни, зменшить кількість підприємців, які працюють в “тіні”, і найголовніше, сприятиме збільшенню надходжень до місцевих бюджетів та фінансування на розвиток інфраструктури громади.

Водночас, отримання розрахункового документа (фіскального чека) за придбані товари або послуги є підтвердженням покупки у продавця і гарантією захисту прав покупця у разі необхідності повернення неякісного товару.

Закликаємо фізичних осіб-підприємців Вигодської територіальної громади, які перебувають на обліку в ГУ ДПС в Івано-Франківській області на спрощеній системі обліку та звітності (друга-третя група) до проведення діяльності з обов’язковим застосуванням РРО або ПРРО.