Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

Під головуванням керуючої справами виконавчого комітету Іванни Вертепної в селищній раді провела роботу комісія з питань захисту прав дітей.

На порядок денний було винесено питання два питання: встановлення піклування над дитиною-сиротою та призначення піклувальника над дитиною і опікуна над майном дитини; надання дозволу на укладення договору дарування будинку, право користування яким мають малолітні діти.

Під час проведення засідання членами комісії ретельно вивчено всі наявні документи по заявлених справах, що потребували свого вирішення, заслухано громадян, яких було запрошено для вирішення питань по суті.

Також члени комісії розглянули звернення Вигодського ліцею щодо залучення учнів до навчання, які без поважних причин не відвідували навчальний заклад більше 10 ти днів. Зауважимо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. №684був затверджений Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів. Відповідно до Порядку у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Причини відсутності учня на навчальних заняттях підтверджуються відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров’я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття) або учня (для повнолітніх учнів), що зберігаються в його особовій справі протягом поточного навчального року.

Проте пам’ятайте, що відповідно доЗаконуУкраїни “Про освіту” відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки.

Отже проступки дітей, в тому числі невідвідування школи без поважних причин, можуть коштувати батькам чималих грошей з сімейного бюджету.

За такі вчинки неповнолітніх їх батьки притягуються до відповідальності за частинами 1-4 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Штрафи за цією статтею є досить високими: на перший раз попередження або штраф 850 – 1700 грн., якщо протягом року повториться те саме, то штраф буде від 1700 до 5100 грн..

Аналогічне покарання передбачене і для тих батьків, чиї діти скоюють діяння, що містять ознаки злочинів або інші адміністративні правопорушення у віці від 14 до 16 років.