В громаді відбулися заходи, присвячені 35-й річниці Чорнобильської трагедії

26 квітня селищний голова Микола Мацалак разом з працівниками селищної ради взяли участь у заході до роковин Чорнобильської трагедії. 

Чорнобильська трагедія – катастрофа планетарного масштабу, що поставила під загрозу життя та здоров’я мільйонів людей, змусила людство переглянути своє ставлення до надважливих питань екології та атомної енергетики. Але водночас Чорнобильська катастрофа стала символом людяності та героїзму.

Ліквідатори наслідків катастрофи є уособленням усього найкращого, що може бути в людях. Тисячі наших земляків були залучені до усунення наслідків катастрофи і працювали у Чорнобильській зоні у найважливіший період. Зокрема, Вигодська громада налічує 38 ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Їх самовідданість та жертовність не допустили розширення катастрофи.

Сьогодні участь в заході взяли декілька наших місцевих героїв-ліквідаторів: Іван Рошик, Микола Федірків, Богдан Лович, Іван Кизима, Роман Бута, Євген Наум, Василь Остапів, Мирон Пігіль, Ярослав Хрущ, Роман Гладун.

Після прочитання отцем Василем молитви, розпочалась концертна програма пам’ятного дня, що була професійно поставлена завдяки праці директора будинку культури Миколи Манька та режисера Любові Данилевич.

Звісно ж, учасники заходу вшанували пам’ять ліквідаторів, що загинули внаслідок трагедії, хвилиною мовчання.

Сумно це визнавати, але трагедія Чорнобиля не минула. Вона триває й понині, вона з нами, бажаємо ми того чи ні. Забувати про це ми не в праві заради майбутніх поколінь. Лише зрозумівши це, ми – люди землі, маємо шанс жити. Бо Чорнобильська катастрофа – це жорстоке попередження людства про те, що час розкидати каміння вже минув і настав час каміння збирати.