І ось другий місяць весни! Теплі сонячні дні по особливому впливають на наших громадян, які прагнуть навести лад на своїх присадибних ділянках!

Дуже часто спалювання сухих рослинних залишків призводить до крупномасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню при цьому надзвичайно висока, а локалізовувати такі пожежі на відкритих територіях дуже складно.

Часто-густо пора випалювання залишків рослин припадає на час розмноження диких тварин та інших живих організмів. Після інтенсивного спалювання трави й інших речовин у місцях гніздування птахів, вони можуть надовго покинути цю місцевість. Загалом спалювання залишків рослин та жнивних залишків завдає непоправної шкоди здоров’ю населення.
Дим від вогнищ за туману може утворювати смог і надовго зависати у повітрі. Потрапляючи до легень, смог викликає суттєве погіршення стану здоров’я людини (і ось тут дуже часто всі жаліються на здоров’я).

Окрім безпосередньої загрози для здоров’я людини, спалювання листя і сухої трави призводить до такої екологічної шкоди. Унаслідок спалювання стається руйнування ґрунтового шару, оскільки вигоряють рослинні залишки, до складу яких входять ґрунтоутворюючі мікроорганізми. За нормальних умов, коли листя перегниває, у ґрунті утворюються поживні речовини, потрібні для подальшого розвитку рослин. А зола, що утворюється при згорянні не відноситься до ефективних удобрювачів ґрунту. Більше того, щорічне спалювання листя спричинює виснаження ґрунтів й, відповідно, призводить до зниження врожайності.

Разом з цим, випалювання сухостою на природних ділянках призводить до знищення насіння і коріння рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів, а іноді, також і верхні частини їхнього коріння. При спалюванні трави на присадибних ділянках й на покосах виникає загроза перекидання вогню на інші ділянки. Таким чином, утворюються передумови для виникнення лісових пожеж і загроза загорянь житлових будинків!!!

Бережімо природу! Бережімо себе!