Дуже часто спалювання сухих рослинних залишків призводить до крупномасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню при цьому надзвичайно висока, а локалізовувати такі пожежі на відкритих територіях дуже складно.
Часто-густо пора випалювання залишків рослин припадає на час розмноження диких тварин та інших живих організмів. Після інтенсивного спалювання трави й інших речовин у місцях гніздування птахів, вони можуть надовго покинути цю місцевість. Загалом спалювання залишків рослин та жнивних залишків завдає непоправної шкоди здоров’ю населення.
Дим від вогнищ за туману може утворювати смог і надовго зависати у повітрі. Потрапляючи до легень, смог викликає суттєве погіршення стану здоров’я людини (і ось тут дуже часто всі жаліються на здоров’я).
Окрім безпосередньої загрози для здоров’я людини, спалювання листя і сухої трави призводить до такої екологічної шкоди. Унаслідок спалювання стається руйнування ґрунтового шару, оскільки вигоряють рослинні залишки, до складу яких входять ґрунтоутворюючі мікроорганізми. За нормальних умов, коли листя перегниває, у ґрунті утворюються поживні речовини, потрібні для подальшого розвитку рослин. А зола, що утворюється при згорянні не відноситься до ефективних удобрювачів ґрунту. Більше того, щорічне спалювання листя спричинює виснаження ґрунтів й, відповідно, призводить до зниження врожайності.
Разом з цим, випалювання сухостою на природних ділянках призводить до знищення насіння і коріння рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів, а іноді, також і верхні частини їхнього коріння. При спалюванні трави на присадибних ділянках й на покосах виникає загроза перекидання вогню на інші ділянки. Таким чином, утворюються передумови для виникнення лісових пожеж і загроза загорянь житлових будинків!!!
Бережімо природу! Бережімо себе!