До уваги осіб з інвалідністю!

Від теорії до юридичного обґрунтування: інвалід чи особа з інвалідністю? |  Національна Асамблея людей з інвалідністю України

Про забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації з 1 червня 2021 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 362  внесено зміни до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321.

Куди необхідно звернутися особі з інвалідністю для отримання технічних та інших засобів реабілітації (ТЗР)?

З 01.06.2021 року, з метою наближення до фактичного місяця проживання послуги із забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації особа з інвалідністю подає заяву:

   –  до підрозділу  соціального захисту населення територіальної громади;

         –  до ЦНАП;

         –  електронну заяву через електронний кабінет (у разі наявності доступу до Інтернет)

До заяви додається пакет документів:

копія паспорта громадянина України або свідоцтва про народження (для дітей віком до 14 років);

висновок МСЕК про встановлення інвалідності для осіб з інвалідністю (для дітей з інвалідністю – висновок ЛКК);

індивідуальна програму реабілітації (для особи з інвалідністю та дитини з інвалідністю) або висновок ЛКК;

копія документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

оригінал довідки з місця роботи, служби або навчання особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи (для осіб, які працюють, служать, навчаються) – для забезпечення протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичним взуттям, активними кріслами колісними;

копія посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги.

Через електронний кабінет особи та Єдиний державний веб-портал електронних послуг заява подається із застосуванням електронного підпису.

 Орган  соціального захисту населення територіальної громади/ ЦНАП:

–  ознайомлює та надає особі з інвалідністю інформацію щодо механізму забезпечення ТЗР, перелік підприємств, які здійснюють забезпечення ТЗР та каталог комплектувальних виробів для виготовлення технічних засобів реабілітації індивідуального виробництва;

–   формує електронну справу та передає до Фонду соціального захисту інвалідів.

Фонд соціального захисту інвалідів  перевіряє  електронну справу, формує електронне направлення.

 Інформує особу з інвалідністю про створення електронного направлення через органи  соціального захисту населення територіальної громади/ ЦНАП, засоби телекомунікаційного зв’язку (зазначені у заяві) про забезпечення засобом реабілітації  або через електронний кабінет особи.

 Особа з інвалідністю  подає заяву про намір забезпечення ТЗР у паперовому або електронному вигляді до обраного підприємства,  яке здійснює забезпечення ТЗР.

Підприємство, яке здійснює забезпечення ТЗР  формує попереднє замовлення на підставі електронного направлення та заяви про намір забезпечення ТЗР.

Фонд соціального захисту інвалідів  укладає протягом 3 робочих днів з дня надходження бюджетних асигнувань договір чи додаткові угоди з підприємством на підставі попередніх замовлень.

Підприємство здійснює забезпечення особи з інвалідністю ТЗР (не пізніше ніж 45 робочих днів з дати надходження щомісячних бюджетних асигнувань до Фонду соціального захисту інвалідів в межах створених попередніх замовлень).

Фонд соціального захисту інвалідів на підставі актів приймання-передачі робіт (надання послуг) здійснює розрахунки з підприємством.