До уваги пенсіонерів!

Примусове переведення пенсіонерів на отримання пенсій на банківські картки, яке планувалось з 1 вересня 2021 року, скасовано.

За пенсіонерами залишається можливість, користуючись своїм конституційним правом, самостійно обирати, де їм обслуговуватись – в банку чи в Укрпошті.

Попереднє рішення в примусовому порядку перевести пенсіонерів на обслуговування в банк було передчасним і таким, що не враховує інтереси пенсіонерів. Банкомати, які дозволяють знімати готівку з картки, є лише в 4% населених пунктів України (переважно) в містах. У селах та селищах міського типу банківська інфраструктура не настільки розвинута або відсутня взагалі, як і немає терміналів для безготівкового розрахунку.

Для тих пенсіонерів, кого за цей час невизначеності змусили перейти на картку, повідомляємо, що для отримання пенсії через Укрпошту, пенсіонер має подати відповідну заяву до Пенсійного фонду. Подати заяву до ПФУ щодо зміни способу отримання пенсії можна особисто або відправивши пакет документів поштою. Зразки заяв можна знайти у відділеннях Укрпошти.