Що являє собою короста! Як вберегтися від корости?

На підпорядкованих територія Долинського відділу Калуського районного відділу випадки корости реєструються з року в рік. Серед жителів Долинської, Вигодської та Витвицької громад спостерігається ріст захворюваності на коросту в 1.5 рази. Так за 11 місяців 2022року зареєстровано 31 випадок  проти   20 випадків у 2021 році за аналогічний період. Серед захворілих за 2022 рік  11 випадків становлять діти віком до 17 років, що становить 35,4 % від загальної кількості захворювання. На території Болехівської міської ради за 2022 рік випадків захворюваності на коросту не реєструвались.

Що являє собою короста!

Короста – це паразитарне захворювання шкіри, яке викликається коростяними кліщами Sarcoptes scabieis.

Найпоширеніший шлях зараження відбувається через безпосередній контакт з хворою людиною(шкіра до шкіри), в деяких випадках це може статися при користуванні рушниками, постільної білизни, посуду чи  будь-якими іншими предметами, яких торкався хворий. Самка коростяного кліща потрапляючи на шкіру, проробляє ходи в які відкладає яйця-личинки. Через кілька днів з відкладених личинок з’являються дорослі кліщі, на шкірі появляються фолікулярні папули поблизу ходів у вигляді тонких, звивистих ниточок ( коростяний шлях). Типова локалізація висипу при корості це:між пальцеві складки кистей, згинальні поверхні області нижніх і верхніх кінцівок, лікті, променево-зап’ясткові суглоби, область живота. Ознакою корости є розчухи і кров’яні кірочки, як наслідок свербіжу, особливо у вечірний та нічний час.

Як вберегтися від корости?

  • Насамперед – це дотримання правил особистої гігієни, які є основним засобом захисту та боротьби від інфекційних захворювань.
  • У разі виявлення захворювання необхідно проводити вологе прибирання приміщення із застосуванням дезінфікуючих засобів, прання та прасування постільної білизни, рушників, особистого одягу, для ліквідації епідемічного осередку корости.
  • Рання діагностика та своєчасне лікування. Для запобігання вторинної інфекції( піодермії),
  • Всі особи які були в контакті з хворим на коросту підлягають огляду та спостереженню.

Коростяному кліщу все одно скільки вам років, як ви одягнуті , ризик захворіти є у кожного!