Ризики інфекційних захворювань: як проявляються і як захиститися?

Багато організмів живуть у наших тілах і на них. Зазвичай, вони нешкідливі чи навіть корисні. Але за певних умов можуть спричинити захворювання.
З початком війни в Україні зросли ризики інфекційних захворювань. Їх спричиняють бактерії, віруси, грибки чи паразити. А недуга може мати як легкі симптоми, так і бути загрозливими для життя. ☝️ Тому важливо розуміти ризики інфікування та подбати про здоров’я своє і близьких.
Деякі інфекційні захворювання можуть передаватися від людини до людини. Деякі переносять комахи чи інші тварини. Інші ж — через інфіковану їжу чи воду, чи через вплив організмів у довкіллі.
Ознаки та симптоми бувають різними, залежно від хвороботворного організму, але часто включають лихоманку та стомлюваність. Легкі інфекції можна лікувати з використанням домашніх засобів, у той час як деякі небезпечні для життя інфекції можуть потребувати госпіталізації.
Щоби знизити ризик інфікування, дотримуйтесь простих порад
✅ Мийте руки. Це особливо важливо після повернення з вулиці, до та після приготування їжі, перед прийомом їжі та після відвідування туалету. І намагайтеся не торкатися руками очей, носа чи рота, оскільки це звичний спосіб проникнення мікробів в організм. Регулярне миття рук — один з найкращих способів видалення мікроорганізмів і профілактики хвороб.
Пам’ятайте, що домашні тварини також можуть переносити мікроби. Після контакту з тваринами та прибирання за ними ретельно мийте руки з милом. Якщо такої можливості немає, використовуйте спиртові антисептики.
✅ Зробіть щеплення. Вакцинація може значно знизити ризики захворіти на багато недуг. Обов’язково вакцинуйтеся відповідно до національного календаря щеплень, вакцинуйте своїх дітей, і порадьте зробити це своїм близьким. Це однаково стосується як дітей, так і дорослих. Надолужте пропущені щеплення дітей за віком. Усвідомлюйте та співставляйте ризики й переваги вакцинації.
✅ Дотримуйтесь респіраторної гігієни та етикету кашлю. Це надзвичайно важливо, адже поряд можуть бути люди, чий організм ослаблений такими захворюваннями як цукровий діабет або гіпертонічна хвороба, для них звичайна ГРВІ може мати важкі ускладнення. Якщо захворіли, залишайтеся вдома.
✅ Безпечно готуйте їжу. Тримайте кухонні поверхні в чистоті, коли готуєте їжу. Використовуйте безпечну воду і свіжі продукти. Ретельно просмажуйте, пропікайте чи проварюйте продукти, особливо м’ясо, яйця й морепродукти. Зберігайте сиру їжу окремо від готової. Не залишайте приготовлені продукти за кімнатної температури протягом тривалого часу.
✅ Практикуйте безпечний секс. Правило № 1 — захищений секс під час кожного сексуального контакту. Використовуйте презервативи, оскільки, за належного й постійного використання, вони є одним із найбільш ефективних способів захисту від ІПСШ, зокрема, ВІЛ-інфекції, та попередження небажаної вагітності.
✅ Використовуйте власну зубну щітку, гребінець і бритву. Уникайте спільного використання склянок для пиття або столових приборів.
✅ Не ставтесь легковажно до вживання антибіотиків. Запитайте у свого лікаря, чи є альтернатива лікування, щоб уникнути вживання антибіотиків. Але якщо лікар наполягає — вживайте препарат, суворо дотримуючись прописаної дози та кількості днів прийому.
✏ Як передаються інфекційні хвороби, як їх розпізнати і що робити, аби їм запобігти 👉 https://bit.ly/3jpSXQw