Небезпека салонних процедур

Свої підводні камені має кожна галузь індустрії краси. Не можна сказати, що відвідування салонів краси обов’язково обернеться для вас яким-небудь захворюванням. При грамотному і скрупульозному дотриманні правил спеціальної обробки інструментів і проведення процедур, проблем зі здоров’ям у клієнтів, як правило не буває.

Буває й так, що халатність персоналу салонів краси призводить до появи серйозних захворювань, лікування яких вимагає багато переживань, часу і коштів.

Найбільш поширеною проблемою в списку салонних інфекцій є грибок. При виконанні манікюру або педикюру підхопити грибок можна через не стерилізовані пилочку, не дуже чистий рушник, погано продезинфіковану ванночку та інше. Іноді грибкова інфекція може проникнути під штучні нігті, коли акрилова пластина нещільно прилягає до „рідного” нігтя. Лікування грибка – складний і довгий процес. Щоб уникнути подібної неприємності, відразу після візиту до майстра педикюру бажано обробити стопи і нігті 5% розчином йоду або спиртом.

Наступний в списку інфекцій –  герпес.  Для зараження достатньо, щоб вірус  з крапелькою крові осів на інструментах і перейшов в організм наступного клієнта через подряпину на його шкірі. Герпес можна заробити під час наступних процедур: манікюру і педикюру, мезотерапії або чищення особи з використанням інструментів. Щоб запобігти небезпеці зараження, необхідно з особливою старанністю вибирати салон, використовуючи як головного критерію якість обробки інвентарю. Така обробка повинна проводитись не спиртовими розчинами, а в спеціальному портативному автоклаві, який повинен мати кожен поважаючий себе салон. До того ж, під час усіх косметологічних процедур: татуажу, чищення особи, пірсингу-майстер повинен бути в одноразових рукавичках.

На третьому місці за поширеністю в списку – стафілококова інфекція. Нею можна заразитися не тільки  в косметичному кабінеті, але і в перукарні, після розчісування інфікованим гребінцем. Виявляється дане захворювання появою на шкірі голови маленьких гнійників. При зараженні стафілококовою інфекцією під час дерматологічного очищення, такий висип з’являється і на обличчі. Щоб запобігти зараженню, не соромтеся цікавитися у майстра, як  салоні дезінфікуються інструменти. Це допоможе вам вберегтися не тільки від вищеназваного, а й від більш грізного захворювання – гепатиту С. Раніше вважалося, що заразитися ним можна тільки під час переливання крові або при відвідуванні стоматологічного кабінету. На сьогоднішній день доведено, що така ймовірність існує і при розчісуванні волосся гострим гребенем, електроепіляції, проколюванні вух, корекції форми брів та губ. Особливо обережним необхідно бути тим, хто вирішив зробити собі татуювання. Крім гепатиту „С”, який сам по собі є дуже серйозним захворюванням, при нанесенні татуювання можна заразитися 22 хворобами: правець, гепатитом „В”, туберкульозом, СНІДом і т.д. Джерелом небезпеки можуть бути не тільки голки, але навіть руки майстра. Тому слід звертатися тільки до фахівця з хорошою репутацією, який використовує в своїй роботі сертифіковані і дозволені для застосування в нашій країні фарби.

Крім того, будь-який майстер косметологічного салону чи перукарні повинен мати особисту медичну книжку!!!

Турбота про зовнішність похвальна, але головним є здоровий глузд і турбота про здоров’я. Тому саме Вам потрібно підходити дуже серйозно до вибору салону і майстрів для проведення всіх необхідних косметологічних процедур!

 

 

 

 

В.о. начальника Долинського відділу

Калуського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                  Юліана Коник