Заборона музики у громадському транспорті

Із 7 жовтня 2022 року набув чинності Закон номер 2310-IX, котрий передбачає обмеження відтворювання музики та фільмів у громадському транспорті

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради, де опублікований текст закону. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2310-IX#Text

Відтепер водіям рейсових автобусів та маршрутних транспортних засобів забороняється вмикати у салоні музику, відтворювати звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку.

Транслювати музику та інші звуки можна через індивідуальні навушники для пасажирів, а назагал в салон — лише під час нерегулярних перевезень за згодою всіх пасажирів. Водії таксі також можуть умикати музику за згодою тих, кого вони везуть.

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики пояснили, що заборона стосується водіїв міського транспорту, а також приміських, міжміських, міжнародних маршрутів. Крім того, водій має право висадити пасажира, який голосно ввімкнув музику.

У комітеті зазначили, що за порушення до водіїв можуть застосувати дисциплінарні заходи, а підприємство не допустити до конкурсів на перевезення. Тож коли водій порушує закон, можна повідомити про це його керівництву та відповідальним за транспорт органам влади чи самоврядування.

Також цей закон передбачає заборону на публічне відтворювання треків чи кліпів російських співаків.

Дана стаття підготовлена фахівцями Долинського бюро надання безоплатної правової допомоги і не являється нормативним актом, а містить правову інформацію, отриману з відкритих офіційних джерел.

За додатковими індивідуальними консультаціями можна звертатись за телефоном 0 3477 2 51 99 – Долинське бюро правової допомоги, чи безпосередньо до фахівців Долинського бюро, яке знаходиться в м. Долина по вул. Б Хмельницького, 2А.